8 maj 2024

Mazda uderzyła w drzewo i złamała się na pół; zginął 18-letek

zdjęcie: Mazda uderzyła w drzewo i złamała się na pół; zginął 18-letek / pixabay/254028
18-letni mężczyzna zginął, a jego 16-letni towarzysz w stanie ciężkim trafił do szpitala po tym jak osobowa mazda, którą podróżowali, uderzyła w barierę energochłonną, a następnie w drzewo i złamała się na pół. Do wypadku doszło w środę nad ranem w miejscowości Wara (pow. brzozowski).
REKLAMA

Ze wstępnych ustaleń wynika, że osobowa mazda, na prostym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wara w gminie Nozdrzec, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo - poinformował oficer prasowy policji w Brzozowie asp. Tomasz Hałka.

„Kierujący osobową mazdą, prawdopodobnie z uwagi na niedostosowanie prędkości do panujących warunków, zjechał z jezdni, uderzył w barierę energochłonną, a następnie w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd przełamał się na pół. Na miejscu zginął 18-latek podróżujący mazdą” – przekazał asp. Hałka.

Dodał, że jadący razem z nim 16-letni chłopak trafił najpierw do szpitala w Brzozowie, a następnie został przetransportowany do Rzeszowa, skąd w stanie ciężkim został z kolei przewieziony do Krakowa.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. „Prowadzone czynności pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku oraz tego, kto kierował pojazdem” – zaznaczył oficer prasowy.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Brzozowscy funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Utrudnienia mogą potrwać do około trzech godzin.(PAP)

Autorka: Agnieszka Pipała

api/ agz/